Budowa

Czy dobrze jest mieć garaż zintegrowany z domem?

Garaż to jeden z problemów, które pojawiają się zarówno przy projektowaniu domu jak i już w czasie zamieszkiwania. Często zaczyna się od jednego samochodu i nie planuje się następnego. Jednak rzeczywistość pokazuje, że rodziny posiadają nieraz po trzy samochody i problemem jest ich przechowywanie. Przecież samochód który stoi ciągle na zewnątrz nie utrzyma się zbyt długo i w końcu zajmie się nim rdza. W tym celu można próbować coś działać z rozbudową domu lub stawiać pojedyncze garaże w jego najbliższym otoczeniu.

Garaż zintegrowany

Ogólnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, o ile jest w pełni automatyczne. Chyba każdy marzy o takim funkcjonalnym domu, gdzie wszystko odbywa się automatycznie. To bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ w deszczową pogodę nie mamy żadnej styczności z tym co dzieje się na zewnątrz. Wsiadamy do samochodu w domu, wracając wysiadamy również w domu. Dobrym pomysłem przy projektowaniu domu przemyślenie drugiego miejsca parkingowego lub zaprojektowanie podwójnego garażu. Zawsze w życiu przyjdzie moment gdy będzie potrzebny drugi samochód.

garaż (pixabay.com)

Gdy nie mamy takiego garażu

Stare budownictwo raczej nie przewidywało takich rozwiązań, co może być trochę irytujące. Stawianie blaszanych garaży koło domu jest słabym pomysłem ponieważ chronią samochód tylko przed deszczem. W takim garażu wciąż jest zimno i nie są to idealne warunki do przechowywania samochodu. Innym pomysłem jest postawienie wiaty, ale zasada jest podobna do blaszanego garażu. Idealnym rozwiązaniem będzie po prostu dobudowa garażu i połączenie go z budynkiem, o ile jest to oczywiście możliwe. Jednak bardzo często da się tak to rozwiązać więc potrzebne są tylko niezbędne finanse a wygoda użytkowania jest jeszcze przed nami.

One thought on “Czy dobrze jest mieć garaż zintegrowany z domem?

  1. Nie wyobrażam sobie przechowywania samochodu w jakimś garażu blaszanym poza domem. Garaż w domu to wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *