Bezpieczeństwo

Podstawowe bezpieczeństwo w warunkach domowych

W kwestii bezpieczeństwa nie ma różnicy czy mieszkamy w bloku, czy w domu rodzinnym. Raz na jakiś czas zdarzają się sytuacje które w mniejszym lub w większym stopniu mogą zagrozić naszemu zdrowiu czy życiu. Nierzadko nie da się zapobiec danej sytuacji, ale można się na nią przygotować. Przykładem mogą być włamania pod naszą nieobecność. Jeżeli złodziej zaplanuje takie włamanie to nic nie jest w stanie go zatrzymać. Można natomiast zamontować chociażby jedną kamerę w holu wyposażoną w czujnik ruchu. Taka kamera pozwoli nagrać rabusia, co będzie wystarczającym dowodem na policji.

Czujniki tlenku węgla

W okresie jesienno-zimowym często wspomina się o zatruciach tlenkiem węgla. Tlenek węgla określany jest jako cichy zabójca, ponieważ nie można go wyczuć. Każdy powinien mieć dokładną wiedzę na ten temat, bo można odpowiednio wcześnie zauważyć objawy zatrucia czadem. Jednak to nie jest wyjście. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup dobrej jakości czujnika tlenku węgla. Można nawet kupić ich więcej i zamontować w każdym pokoju, to znacznie zwiększy bezpieczeństwo. Nie należy tylko kupować tanich czujników, ponieważ mogą wprowadzać w błąd i zdarza się że reagują nawet na parę wodną.

gaśnica gwarantuje bezpieczeństwo (pixabay.com)

Gaśnica

W każdym domu powinna być chociaż jedna gaśnica. Wiadome, że pożary raczej nie zdarzają się często, ale nie można wykluczać tej możliwości. Najlepszym rozwiązaniem będzie gaśnica proszkowa, ponieważ jest poniekąd uniwersalna i można nią gasić urządzenia elektroniczne, a to bardzo ważne. Ponadto dobrze jest ją umieścić w kluczowym miejscu, do którego zawsze będzie łatwy dostęp. Posiadanie gaśnicy może znacznie wpłynąć na zmniejszenie uszkodzeń domu, ponieważ zanim straż dojedzie ogień może znacznie się rozprzestrzenić.

One thought on “Podstawowe bezpieczeństwo w warunkach domowych

  1. Po przeczytaniu tego artykułu zdałem sobie sprawę, że od tylu lat nie posiadam nawet gaśnicy w domu. Nigdy nie myślałem o pożarze, a to przecież błąd bo mógłbym przez mały płomień stracić wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *