Remont

Cyklinowanie podłogi drewnianej – sposób na oszczędność

Remont w domu jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby odmienić oblicze swojej własnej nieruchomości. Powinniśmy co jakiś czas planować pracę, które będą w stanie pomóc nam dostosować całą przestrzeń do swoich własnych potrzeb oraz pozwolą nam na uniknięcie wielu problemów w przyszłości. Jest to naprawdę ważne, chociaż wiele osób będzie narzekało, że pochłania to zbyt wiele pieniędzy. Nie zawsze jednak tak być musi – jesteśmy w stanie odświeżyć pomieszczenia bez wydawania naprawdę wielkich kwot pieniężnych. Musimy tylko wiedzieć na jakich elementach warto jest się skupić oraz co tak naprawdę jest ważne. Jeżeli mamy otynkowane ściany to wystarczy przecież, że pomalujemy je na nowy kolor lub zwyczajnie odświeżymy ten stary. W ten sposób uzyskamy naprawdę dobry efekt, który wpłynie już w dużej mierze na to jak będziemy postrzegali swoje mieszkanie. Oprócz tego warto jest też zająć się podłogą, która po wielu latach stosowania może być dość mocno zniszczona (szczególnie w domach, w których mamy do czynienia z dziećmi lub też zwierzętami).

Cyklinowanie podłogi

Jeżeli będzie ona zrysowana to najlepiej będzie ją wymienić na nową. Jeżeli jednak mamy położony parkiet lub mozaikę to bez problemów będziemy mogli ją odświeżyć. Zwyczajnie możliwe stanie się wykonanie cyklinowania. Jest to proces, który polega na zdarciu poprzedniej warstwy lakieru. Dzięki temu pozbywamy się wszystkich nierówności, przebarwień, zarysowań itd. W momencie, gdy cała wierzchnia warstwa zostanie usunięta i będziemy mieli do czynienia z „gołym” drewnem to będziemy mogli zmienić jego odcień za pomocą bejcy. Jeżeli jednak zostaniemy przy wcześniejszej barwie to nie pozostanie nam nic innego jak użycie nowego lakieru. Może być on z połyskiem lub też matowy. To od nas zależy co tak naprawdę uda się nam wykorzystać do swoich własnych celów. Taka podłogę będziemy mogli też zaolejować, co oznacza, że zostanie ona pokryta za pomocą specjalnego oleju do drewna. Efekt będzie po prostu spektakularny.

Podłoga drewniana (pixabay.com)
Podłoga drewniana (pixabay.com)

Odświeżona podłoga

Takie cyklinowanie i ponowne lakierowanie jest rzeczą zdecydowanie prostszą i tańszą niż wymiana podłogi na coś zupełnie innego. Jeżeli jednak jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę rewelacyjny efekt przy użyciu niewielkich środków finansowych to warto jest się zdecydować na takie rozwiązanie. DrewDesign jest firmą, która będzie w stanie przeprowadzić cyklinowanie, jak również poradzić nam w innych kwestiach, które związane są z podłogami. Dzięki tanim zmianom uda się nam dostosować pomieszczenia do naszego gustu. Będziemy mogli osiedlić się w danym miejscu i nie mieć poczucia, że mieszkamy w rozpadającym się domu, gdzie wszystko pochodzi sprzed wielu lat. Zaczniemy doceniać to, co mamy – szczególnie, że uda się nam zachować naprawdę sporo pieniędzy, które będziemy mogli wykorzystać do innych celów np. zakupu wyposażenia, sprzętu AGD i RTV. Jeżeli nie czujemy potrzeby, aby przeprowadzać gruntowny remont to przeróbka kosmetyczna powinna spełnić wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *